GN Polska

 AP Accountant

Celem tego stanowiska jest wykonywanie wydajnych i dokładnych działań księgowych AP w wyznaczonym obszarze geograficznym. Stanowisko wymaga profesjonalisty w dziedzinie finansów, najlepiej z wcześniejszym doświadczeniem w pracy w organizacjach GBS lub usługach wspólnych, rozumiejącego procesy zobowiązań związanych z fakturowaniem, 3-stronnym dopasowaniem, rozliczeniami międzyokresowymi, zarządzaniem działaniami zamykającymi miesiąc, zarządzaniem zapytaniami dostawców i umiejętnościami interpersonalnymi, które mogą wykonywać działania księgowe w zakresie dla SDC Warszawa i zapewnić: Wykonanie przetwarzania faktur, Terminowe zakończenie wszystkich działań na koniec okresu, Wsparcie w audytach wewnętrznych i zewnętrznych, Działania następcze i wsparcie dla dostawców.

GN Polska

Centrum IT i R&D w Polsce

Możliwość pracy w pełnym wymiarze czasowym

Warszawa / zdalnie

Brain Embassy, Warsaw/Poland

Wymagania:

  • Tytuł licencjata w dziedzinie finansów, rachunkowości lub administracji biznesowej
  • Ponad 3 lata doświadczenia w księgowości i przetwarzaniu faktur
  • Znajomość i zrozumienie różnych rodzajów faktur
  • Udokumentowane doświadczenie w korzystaniu z różnych technologii w procesach AP
  • Zrozumienie obowiązujących podatków w ramach przetwarzania faktur
  • Doświadczenie w zarządzaniu fakturami i dostawcami
  • Biegła znajomość podstawowych systemów finansowych (np. ERP)
  • MS Office, znajomość i doświadczenie z D365
  • Biegła znajomość języka angielskiego. Inne kompetencje językowe mile widziane w zależności od wybranej lokalizacji
  • Zrozumienie zasad kontroli wewnętrznej i zgodności z przepisami
  • Szacunek dla terminów
  • Ukierunkowanie na realizację
  • Globalne nastawienie
  • Dbałość o szczegóły

Oto, czego będziesz potrzebować, aby odnieść sukces:

Obowiązki operacyjne:

  • Odpowiedzialność za odbiór dokumentów (faktur/not kredytowych) i pobieranie ich za pośrednictwem scentralizowanej skrzynki pocztowej oraz kontakt z dostawcami w przypadku jakichkolwiek rozbieżności w fakturach.
  • Przetwarzanie faktur za pośrednictwem OCR z odpowiednich obszarów geograficznych - zarówno opartych na PO, jak i nieopartych na PO, zgodnie z obowiązującymi przepisami i umowami SLA.
  • Przeglądanie wyników skanowania w celu upewnienia się, że wszystkie dane związane z fakturą zostały zarejestrowane w sposób jasny i prawidłowy.
  • Przeglądanie faktur pod kątem wymogów VAT dla danego kraju w celu zapewnienia prawidłowego księgowania
  • Przeprowadzenie ręcznego indeksowania informacji związanych z fakturami, które nie zostały zebrane przez narzędzie do skanowania lub zostały zebrane nieprawidłowo / niejasno.
  • Weryfikacja wyjątków od 3-way match, kierowanie niedopasowanych faktur do odpowiednich interesariuszy w celu rozwiązania i księgowanie po pomyślnym rozwiązaniu.
  • Zapewnienie terminowego przetwarzania przypisanych faktur w ramach uzgodnionej umowy SLA
  • Realizowanie płatności zaliczkowych od dostawców, jeśli jest to wymagane i monitorowanie otwartych zaliczek od dostawców
  • Inicjowanie i zarządzanie procesami zamykania miesiąca i okresu dla odpowiednich obszarów geograficznych
  • Współpraca z odpowiednimi interesariuszami i działami w poszczególnych regionach geograficznych w celu gromadzenia danych wejściowych dotyczących odpowiednich obliczeń rezerw na koniec miesiąca i obsługi wszelkich zapytań i/lub rozbieżności, które mogą się pojawić.
  • Przeprowadzanie dokładnego i terminowego uzgadniania sald kont dostawców dla odpowiednich obszarów geograficznych
  • Wsparcie w przygotowywaniu standardowych i niestandardowych raportów oraz ich przekazywanie interesariuszom
  • Uzyskiwanie potwierdzeń sald dostawców i przeprowadzanie uzgodnień kont
Inne obowiązki
  • Dostarczanie informacji kierownikowi AP podczas identyfikacji możliwości usprawnienia procesów. Wspieranie UAT i Go-Live zmian w procesach, osadzanie zmian i transformacji w codziennych operacjach oraz wskazywanie przeszkód.
  • Zapewnienie terminowej identyfikacji i raportowania ryzyka
  • Pomoc w audytach wewnętrznych i zewnętrznych w celu zapewnienia kompletnych, terminowych i dokładnych odpowiedzi na wnioski o udzielenie informacji.
  • Zapewnienie "partnerskiego podejścia" w celu rozwijania silnych relacji z innymi grupami roboczymi
  • Wspieranie zarządzania zapytaniami od dostawców
  • Zapewnienie rozwiązywania błędów zgodnie z wysokimi standardami, w rozsądnych ramach czasowych i z myślą o zadowoleniu użytkownika końcowego.

Więcej informacji:

  • Konkurencyjne wynagrodzenie wraz z premią roczną oraz atrakcyjny pakiet benefitów obejmujący opiekę medyczną, kartę lunchową/kafeteryjną, ubezpieczenie na życie i plan emerytalny.
  • Środowisko, które zapewnia możliwość pracy z wieloma interesariuszami, profesjonalne wsparcie oraz możliwość dzielenia się wiedzą i najlepszymi praktykami
  • Możliwości ciągłego rozwoju w międzynarodowym środowisku, które zainspiruje Cię do rozwoju zawodowego i osobistego
  • Duża różnorodność projektów i zadań, ambitne cele i niezależność w ich realizacji
  • Elastyczne warunki pracy - hybrydowy model pracy
  • Nowoczesne biuro w dogodnej lokalizacji, w centrum Warszawy

Zbliżamy ludzi przez tworzenie inteligentnych systemów słyszenia, audio, wideo i technologii gier.

Zainspirowani ludźmi i napędzani innowacją, dostarczamy technologie audio i video. Wzmacniamy zmysły. Pomagamy osobom z utratą słuchu pokonywać codzienne wyzwania, w biznesie poprawiamy komunikację i współpracę, a audiofilom i entuzjastom gier zapewniamy świetne wrażenia.

GN zostało założone ponad 150 lat temu z wizją połączenia świata. Dziś, wierni temu dziedzictwu, GN dotyka więcej ludzkich serc niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki naszej unikalnej wiedzy i szerokiej gamie produktów i usług w naszej historii – łączymy ludzi z tym, co dla nich najważniejsze.

Nasze marki Jabra, ReSound, SteelSeries, Beltone, Interton, BlueParrott, Danavox i FalCom są znane w aż 100 krajach. Założona w 1869 roku Grupa GN zatrudnia ponad 7 000 osób i jest notowana na Nasdaq Copenhagen (GN.CO). Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony GN.com i śledzenia naszych mediów społecznościowych: LinkedIn, Facebooku oraz X.